اولین و برترین اطلاعات اموزشی بدنسازی و فیتنس از بهترین اساتید جهان www.fitnesspro.blog.ir

۶ مطلب در خرداد ۱۳۹۶ ثبت شده است

مخاطبان اصلی باشگاه بدنسازی چه کسانی هستند !

با سلامی دوباره خدمت عزیزان و همراهان همیشگی وبلاگ fitnesspro:


شروع به بدنسازی را می توان بصورت کلی به دو بخش تقسیم کرد:

۱. افزایش وزن

۲.کاهش وزن

دسته اول افرادی هستند که به دلایل مختلف لاغر بوده و کمبود وزن دارند.

افرادی که با این هدف به باشگاه بدنسازی کشیده شوند معمولا در قیاس با گروهی که قصد کاهش وزن دارند مدت زمان بیشتری تمدید عضویت خود در باشگاه ادامه می دهند و خیلی از افراد که در بدنسازی با سابقه و با تجربه می شوند از میان همین گروه هستند و اهمیت اینست که افراد لاغر وقتی به باشگاه بدنسازی می ایند با اجرای حرکات با وزنه باعث می شوند که عضلات به تحریک وادار شوند و برای همین تحریک هم به انرژی بیشتری نیاز دارند.و همین عملکرد باعث میشود فرد به صورت اتوماتیک وار احساس می کند که اشتهایش خیلی بیشتر از سابق شده است حال اگر این فرد به همین منوال ادامه دهد در عرض چند هفته افزایش وزن اولیه را شاهد خواهد بود همین می شود که فرد مسر می شود که بدنسازی را ادامه دهد البته روند افزایش وزن در این افراد معمولا قابل توجه است نیز افزایش وزن ۵ تا ۱۵ کیلو در عرض چند ماه در این قبیل بدنسازان یک امر نرمال بحساب می اید...


یک نکته تی که این دسته از بدنسازان می بایست به ان توجه کنند اینست که صبر وپشتکار را سر لوحه کار خود قرار دهند و هرگز سعی نکنند راه صد ساله را یک شبه بپیمایند چون بدین شکل صدمات جبران ناپذیری به خود خواهند زد یکی از این نوارد که از همه شایع تر است استفاده از دارو می باشد که خود نیاز به بحث در یک مقاله کامل را دارد... ادامه دارد.

۳۱ خرداد ۹۶ ، ۲۱:۱۵ موافقین ۰ مخالفین ۰
Sajjad Only

راهنمای کامل بدنسازی برای افراد مبتدی بخش سوم !

اگر یک تازه وارد به باشگاه هستید ، قبل از اینکه به فکر بلند کردن وزنه باشید سعی کنید خودتان را با نحوه صحیح اجرای حرکت اشنا سازید . هنگامیکه تکنیک صحیح اجرای حرکت را فرا گرفتید می توانید به مقدار وزنه بیفزایید و بدین ترتیب بر قدرتتان غلبه کنید به عکس ها و نحوه اجرای صحیح حرکت ها دقت کامل کنید اگر احساس کردید حرکت برایتان دشوار است و در اجرای ان مشکل دارید از یک نفر با تجریه و مایل به کمک به  شما ، بخواهید که نحوه صحیح اجرای حرکت را نشانتان دهد. 


البته بعضی ها ترجیح می دهند که برای چند جلسه اول از مربی خصوصی استفادهکنند هدف اصلی در بدنسازی ساختن عضلات و افزایش سایز انها می باشد هرگز سعی نکنید در باشگاه به دنبال این باشید که سنگین ترین وزنه را با فرم ناصحیح جابجا کنید چون بدین ترتیب راهی جز اسیب دیدگی نخواهید داشت.


و در عوض تمام تلاش خود را بکار ببندید تا صحیح ترین نحوه اجرای حرکت را فرا بگیرید. البته نبایست از خودتان انتظار داشته باشید که بتوانید در همان جلسات اول حرکت را با فرم ایده ال ان اجرا کنید برای اینکه بتوانید خودتان را با تکنیک اجرای هر حرکت در این جلسات منطبق سازید حتما سعی کنید که با میله خالی و یا با حداقل وزنه اینکار را انجام دهید هرگز سعی نکنید در چند جلسه اول با تمام قدرت تمرین کنید ، سعی کنید تمام تمرکز خود را بر روی اجرای صحیح حرکت معطوف کنید.


  • حتما می بینید که به مرور زمان قادر خواهید بود هم با فرم صحیح و هم با وزنه مناسب ان حرکت را انجام دهید در هفته اول هرگز سعی نکنید که تا نقطه خستگی کامل عضله تمرین کنید. تنها یک ست ۱۰ تکراذی از هر حرکت برای تطبیق عضله با مغز کافی است خب تا اینجا برای جلسه اول کافی است پس از اینکه نحوه صحیح حرکت را فرا گرفتید نوبت می رسد به فکر کردن در مورد مقدار وزنه ای که می توانید جابجا کنید... ادامه دارد!
۳۱ خرداد ۹۶ ، ۱۵:۴۹ موافقین ۰ مخالفین ۰
Sajjad Only

راهنمای کامل بدنسازی برای افراد مبتدی بخش دوم !

سلامی دوباره خدمت تمامی عزیزان و دوستان گرامی در وبلاگ تیم پرورش اندام fitnesspro

اگر سنتان بالای چهل است حتما قبل از شروع به تمرین ، با پزشک خود مشورت کنید.
واقع بین باشید وای در عین حال خوش بینی را هرگز فراموش نکنید ، شرایط و وضعیت بدنی خود را در ابتدای برنامه ارزیابی کنید و سپس برای خود اهداف کوتاه مدت و بلند مدت تعیین کنید.

کاری که در باشگاه صورت می دهید تنها نیمی از معادله است داشتن یک استراحت کافی و مصرف غذاهای با کیفیت و تغذیه مناسب ، یک رکن اساسی بحساب می اید بدنسازی یک ورزش ۲۴ ساعته می باشد.
برنامه تمرینی مبتدیان از ۱۵ حرکت تشکیل شده است. حرکات اصلی برای وارد کردن فشار به عضلات بزرگ در یک جلسه تمرین لحاظ شده است و برای مدت ۳ ماه این روال ادامه خواهد داشت.

قبل از شروع تمرین حدود ۵ تا ۱۰ دقیفه ورزش ایروبیک انجام دهید ( مثل دوچرخه ثابت یا در جا دویدن ) تا گردش خون در بدن افزایش یابد و بدین ترتیب به مفاصل ، خون بیشتری برسد و اصطلاحا گرم شوند سپس حرکات نرمشی و کششی را انجام دهید تا عضلات و تاندونها با یک کشش و انقباض اولیه گرم شوند. 

انجام حرکات کششی علی الخصوص برای افرادی که قصد دارند با شدت زیاد تمرین کنند بسیار لازم و ضروری می باشد.
نادیده گرفتن و رد کردن این قسمت از تمرین اختمال اسیب دیده گی و حتی کاهش قدرت در بلند کردن وزنه را در پی خواهد داشت.


۳۱ خرداد ۹۶ ، ۱۰:۳۹ موافقین ۰ مخالفین ۰
Sajjad Only

راهنمای کامل بدنسازی برای مبتدیان در روزهای اول ورود به باشگاه !

ادامه از مقاله راهنمای بدنسازی برای مبتدیان !

اول از همه به خودتان هیچ واهمه ندهید که چرت نمی توانید با فلان دستگاه کار کنید و یا اینکه چه دستگاهی باعث فشار امدن به عضله میشود و شنیدن اصطلاحاتی مثل عضلات دلتویید یالت ( لاتیسموس) و یا چهار سر ران شما را گیج نکند زیرا خیلی زود به سادگی ورزش با وزنه پی خواهید برد. ان تصوری که از تعداد برنامه های تمرینی مدنظرتان است چیزی جز اجزای یکسری حرکات اصلی نیست که برای عضلات بزرگ و اصلی بدن مثل : چهار سر ران ؛ زیر بغل ؛ سینه ؛ پشت بازو و ... اجرا میشود.


در ابتدا برای هر کدام از این عضلات یک یا دو حرکت پایه اجرا خواهید کرد و نحوه صحیح اجرای هر کدام از این حرکات را فرا خواهید گرفت و به مرور زمان یاد خواهید گرفت که چطور تنوع را در برنامه تمرینی لحاظ کنید و بدین ترتیب برنامه مورد دلخواه خود را طراحی خواهید کرد.


مثل تمام مسافرتها که با گام اول اغاز می شود می بایست از همان اول مسیرتان را درست انتخاب کنید. زمان ان فرا رسیده است خواه هدفتان افزایش سایز عضلات باشد و یا اب کردن شکم و یا کم کردن وزن ، بدنسازی ، مزایای بسیاری را ببار هواهد اورد هدفتان هر چه که می خواهد باشد برای شروع ، به یک برنامه کامل و تعریف شده اختیاج می باشد. اگر مبتدی هستید و یا اینکه سابقه کمی در بدنسازی دارید از همین جا شروع کنید.


  • فقط خبر بد اینکه وقتی به عضله سازی می رسیم هیچ سر و جادویی وجود ندارد ، درست است که بعضی از برنامه ها از لحاظ کارایی و تاثیربهتر از بعضی دیگر می باشند ولی هیچ کدام خاصیت یک سر و جادو را ندارند. هدف ما از ارایه این مجموعه راهنمایی و اموزش ۳ ماه برای افراد مبتدی است تا بتوانند با شناخت و اگاهی خود را به مرحله بالاتر در بدنسازی برسانند . قبل از شروع به نکاتی توجه بفرمایید.. ادامه دارد!

۳۱ خرداد ۹۶ ، ۰۹:۲۲ موافقین ۰ مخالفین ۰
Sajjad Only

تجربه شخصی خودم از روزهای تمرینی در باشگاه !

من کوچکتر از انم که بخواهم در مورد ورزش زیبای بدنسازی و اصولا فیزیک و فیتنس نظر بدهم ولی به عنوان یک شاگرد کوچک این رشته خدمت شما تمامی عزیران عرض میکنم که ورزش بدنسازی مثل تمامی رشته ها دارای یک سری اصول خاص خودش هست اول از همه اینکه کسی که وارد رشته بدنسازی میشود باید کمی استعداد داشته باشد که خیلی زودتر و سریع به موفقیت برسد درسته که هر کسی بدنسازی کار میکند اخر به اون بدن زیبا و فیزیک دلخواه خودش می رسد ولی اول استعداد حرف اول را میزند و بعد از استعداد تلاش و پشتکار و خستگی ناپذیر بودن یک ورزشکار می تواند خیلی در رسیدن به هدف دلخواه کمک کند و اصرار و سیری ناپذیری ورزشکار در رسیدن به ارزوی خود که همانا رسیدن به ان بدن فوق العاده و استیل عالی خودش است .دوستان و همراهان همیشگی هیچ وقت باز هم تاکید میکنم هیچ وقت نا امید نشوید شما لایق رسیدن به بهترین فیزسک و اندام زیبای عضلانی هستید درست است که راه سختی در پیش رو داریم ولی با توکل به خدا و صبر و استقامت و پایداری همه شما عزیزان اگر این ویژگی را همواره به خود یاد اوری کنید روزی خواهد رسید که از دتشتن بدن و فیزیک عالی خود کاملا راضی خواهد بود و به خودتان افتخار میکنید سخت است ولی زمانی که به نتیجه رسیدید و شادابی و سلامتی در تمام وجودتان موج زد به خود افتخار میکنید.

به امید روز موفقیت شما عزیزان در تمام مراحل زندگی به خصوص ورزش و رشته زیبای پرورش اندام... 
منتظر مطالب جدید در این پست باشید یا حق
۳۰ خرداد ۹۶ ، ۲۱:۴۶ موافقین ۰ مخالفین ۰
Sajjad Only
سه شنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۶، ۰۴:۵۸ ب.ظ Sajjad Only
راهنمای کامل بدنسازی برای افراد مبتدی !

راهنمای کامل بدنسازی برای افراد مبتدی !

    • تصور کنید دنیس وولف با پاهای مثل مداد یا قهرمان شش دوره مستر المپیا رونی کلمن با سینه کاملا تخت و صاف و یا غولی مثل مارکوس بدون حجم باشد ، تمام این قهرمانان و الگوهای امروزی با ارزوی داشتن یک بدن ایده ال و در خور توجه شروع کردند به تمرینات بدنسازی . داشتن یک فیزیک عضلانی بدنی در توان هر فردی می باشد . سپس خودتان را باور داشته باشید و تمرین را اغاز کنید این مجموعه به عنوان یک راهنمای جامع برای افرادی است که می خواهند بدنسازی را شروع کنند ... یا علی

  • شروع بدنسازی

۳۰ خرداد ۹۶ ، ۱۶:۵۸ موافقین ۰ مخالفین ۰
Sajjad Only