سلام و شب بخیر خدمت همه دوستان عزیز و بزرگوار در وبلاگ پرورش اندام تیم فینس پرو fitnesspro :

بذارید قبل از نوشتن این مقاله امشب با این جمله شروع کنم...

نگو توی این شبها نمیدونی من چیه دردم........ من که هیچ کاری به جز تو بغلت گریه نکردم...

نفسم از نفست چرا یک شب تو این هوا جدا نمیشه.....

میدونی هیشکسی غیر تو برام به خدا ، خدا نمیشه .....

در این مقاله میخاهم در مورد تمرینات ورزشی صحبت کنم که در باشگاه بصورت متداول انجام میگردد بدون اینکه از انجام و نحوه صحیح و شیوه درست زدن ست های تمرینی در باشگاه اگاه باشیم ، ببینید من خودم شخصا به کررات در باشگاه شاهد افرادی بودم که در حین تمرینات ورزشی یک حرکت تمرینی را اشتباه زدند و این حرکات نه تنها باعث به ثمر نرسیدن هدف در باشگاه نمیشود بلکه باعث اسیب رساندن به فرد میگردد که منجر میشود فرد از باشگاه زده شده و دیگر بطور کل تمرینات ورزش تناسب اندام و بدنسازی را رها کند....

اینکه الان در حال حاضر شما یک فرد چاق و یا معمولی و یا فرد لاغری هستید هیچ اشکالی ندارد مهم این هست که تصمیم گرفته اید ورزش را شروع کنید و مهمتر از این هم است که بدون مصدومیت و اسیب دیدگی ورزش را ادامه داده و به پایان برسانید.

قبل از اینکه ورزش را شروع کنید بصورت ارام و تدریجی با ایجاد فشار ارام بر روی عضلات اغاز کرده و بدن را گرم کرده و انقباض عضلانی را ایجاد نموده و سپس شدت فشار را در ایجاد تحرک در عضلات شروع کنید...

با همدیگر این نکات احتیاطی را مرور می کنیم ....

1-قبل از هر گونه فعالیت ورزش اگر دچار اسیب دیدگی هستید قبل از هر کاری با پزشک خود مشورت کنید ، اینکه بصورت ارام شروع کرده و حداقل 10 دقیقه تمرینات هوازی را انجام دهید و به دنبال این نباشید که تمرینات سه روزه را در یک جلسه یک و نیم ساعته به پایان برسانید با عجله و بدون استراحت 45 ثانیه ای مابین ست های تمرینی در باشگاه.

2-یادتان باشد شروع و پایان هر جلسه تمرینی با انجام تمرینات گرم کردنی اغاز میشود 10 دقیقه قبل از شروع ورزش با ایجاد حرکات کششی بر روی عضلات همسترینگ ، عضلات چهار گوشه ران و عضلات تاندول اشیل در پا اغاز کرده و پس از پایان تمرین همین 10 دقیقه باز تکرار میشود و یک روز جلسه تمرینی به پایان میرسد.

3-حتما متوجه شده اید که زمانی که ورزش را اغاز می کنید بدن فشار قابل توجهی راتحمل می کند ، اینکه از یک لباس ورزشی راحت جهت ایجاد عبور هوا و سبکی بدن در حین تمرینات ورزشی استفاده کرده و به جهت جلوگیری از اسیب دیگی در ناحیه پاها و مج حتما از یک کفش ورزشی مناسب استفاده کامل را ببرید.

4-حتما اگر وقت کافی دارید در مقاله های قبلی نیز گفتم در ساعات بعداز ظهر ورزش را شروع کنید مابین ساعات 5 تا 7 عصر به جهت اینکه میزان رادیکال های ازاد بدن در این ساعات کامل به صفر می رسد و بدن اماده ایجاد فشار جهت سلامتی روی تمامی عضلات می باشد.

5-اینکه می توانید در یک روز تمرینی هم تمرینات هوازی و بدنسازی را بصورت تلفیقی کار کنید یعنی اگر در یک جلسه بدنسازی تمرینات بازو و سینه را کار می کنید در عین حال تمرینات سبک هوازی شامل ، دوچرخه سواری و تردمیل را انجام دهید که باعث میشود میزان قدرت و استقامت بدنتان افزایش یابد در حد 20 دقیقه.

فراموش نکنید که برای موفق شدن در هر کاری فقط و فقط تمرین را بصورت متناوب انجام دهید..

با ارزوی موفقیت شما تک تک دوستان در زندگی مخصوصا در عرصه ورزش فیتنس