سلام و درود فراوان خدمت دوستان و همراهان ورزشی همیشگی در وبلاگ فیتنس پرو fitnesspro

شاید این یک مشکل و معظلی هست که بسیاری از ما در طول سالهای اولیه با ان روبرو بودیم زمانی که در ماه ها و سالهای اولیه ورود به باشگاه و با وجود تمرینات سخت و زیاد در باشگاه به هدف و نتیجه دلخواه خود دست پیدا نمی کردیم ! این اتفاق برای بسیاری از ما رخ داده هست پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا به یک دلیل قانع کننده در این مورد برسیم ...


جمله انگیزشی امروز : 

« تسلیم نشو ! سخت ترین مرحله همیشه شروع اولین کار است ... » 

افرادی که با این نقص روبرو می‌شوند سرخورده شده و بسیار ناراضی می‌باشند اما باید به این مسئله اشاره کنم که شاید این نقص برای شما یک ضعف محسوب شود اما در آینده برای شما یک نعمت خواهد بود.
البته بسیاری از مردم که با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند،غالبا بعد از شکست در کسب وزن دست از کار کشیده و زمین و زمان را محکوم می‌کنند.ولی نمی‌دانند که محکوم کردن هیچ مشکلی را حل نمی‌کند بلکه تنها توجیهی است که انسان برای شکست خود مطرح می‌کند و به قولی فقط خود را گول می‌زند.شما قبل از متهم کردن کسی یا چیزی باید عواملی که با?ث شکست شما شده را مشخص کنید.در این مقاله ما این عوامل شکست را به شما معرفی می‌کنیم و نحوه برخورد با آنها را برای شما می‌دهیم،پس به من اعتماد داشته باشید و برای افزایش حجم و وزن آماده شوید.

۱. تمرین کافی در یک ساعت زمانی مشخص یک ساعته

۲-به میزان کافی خوردن
همانطور که می‌دانید شما به خاطر فیزیک بدنی که دارید سوخت و ساز بدن شما بسیار بیشتر از افراد عادی است.برای همین شما باید تمرکز کافی بر روی میل کردن غذا داشته باشید.
بدن شما بدلیل ساختار ژنتیکی که دارد مواد غذایی دریافتی در طی روز را به سرعت هضم و کالری بدست آمده از آن را می‌سوزاند.بنابراین حتی اگر شما در طی روز ۳ وعده غذا با کالری بالا میل کنید ولی به دلایل گفته شده به سرعت سوخته و مصرف می‌شود و انرژی لازم برای رشد عضلات و کسب وزن را در اختیار بدن قرار نمی‌دهد.به جای داشتن ۳ وعده غذایی در روز از ۵ الی ۶ وعده?غذایی با فاصله زمانی ۲ الی ۳ ساعت استفاده کنید تا به صورت مداوم انرژی مورد نیاز برای ساخت عضله و کسب وزن را در اختیار بدن قرار داده باشید،بدین ترتیب با این روش بدن بر روی ساخت و افزایش حجم عضلات تمرکز خواهد کرد.

۳-توقف تکیه بر مکمل
تا به امروز تذکرهای من توانسته بسیاری از افراد را از طعمه شدن شرکت‌های مکمل سازی نجات دهد.شما باید درک کنید که یک مکمل را دقیقا همانطور که از نامش پیداست یک مکمل است و تکیه کامل بر این مکمل‌ها نه تنها باعث کسب موفقیت ورزشی نشده بلکه باعث شکست شما خواهد شد.
اکثر مکمل‌هایی که با نام‌های مختلفی همچون “هارد گینر” برای بدست آوردن وزن به بازار عرضه می‌شوند به جای افزایش وزن عضلانی تنها باعث احتباس آب در بدن شما شده که پس از گذشت مدت زمانی کوتاه که با قطع این مکمل همراه می‌باشد این حجم عضلانی از دست رفته و دوباره?با کاهش وزن و یا چربی سوز ی روبرو خواهید شد.تنها مکمل‌هایی که می‌توانم به شما توصیه کنم،مکمل پودر پروتئین و مکمل‌های بازیابی عضلات می‌باشد(همچون:کراتین،گلوتامین،ویتامین‌ها)که بعد از تمرین  ) مصرف می‌شوند.
۴-کسب آرامش در طی روز
شما به طور طبیعی لاغر هستید و بخاطر همین امر باید فعالیت‌های بیهوه خود را در طی روز متوقف کنید.شاید شما بدون آنکه بدانید در طی روز فعالیت‌هایی را انجام می‌دهید که باعث بروز بی قراری و بر هم خوردن آرامش تان می‌شود. پس باید مدت زمان استراحت تان را در طی روز افزایش دهید و سعی کنید کارها و فعالیت‌های خارج از باشگاه بدنسازی بدن سازی فیتنس خود را تا حد ممکن محدود کنید تا انرژی کسر شده از طریق این فعالیت‌ها را در اختیار بدنتان قرار دهید و این مقدار کالری بدست آمده، شما را سریعتر از قبل به هدف تان خواهد رساند.
توصیه برای افراد دیر رشد !
۵-شناخت کالری‌های مضر
طرز فکر برخی از افراد من را خسته کرده است،آنها به من می‌گویند:مهم نیست من چه کاری می‌کنم و یا چه چیزی می‌خورم،من نمی‌توانم به وزن ایده آلم دست یابم.
این جمله را بارها و بارها شنیده ام،اما حالا باید به شما بگویم که این طرز فکر دیگر مرده است و وقت آن رسیده که شما به این حقیقت پی ببرید.اکثر مردم فکر می‌کنند برای افزایش وزن باید مقدار زیادی غذا خورد،اگر شما نمی‌خواهید بر میزان عضلات خود بیفزایید و وزن خود را افزایش دهید می‌توانید از روش فوق بهره بگیرید.اگر شما مخالف روش فوق هستید و می‌دانید که برای افزایش وزن ت?ها خوردن کافی نیست پس ادامه مطلب را با هم دنبال می‌کنیم.در این مرحله شما باید رژیم غذایی خود را مورد ارزیابی قرار دهید و تمرکز خود را برای افزایش کالری دریافتی روزانه خود قرار دهید.البته این افزایش کالری باید از منابع غذایی پاک تامین شده باشد.