بهترین سایت اموزش بدنسازی ، فیتنس و تناسب اندام

کامل ترین و بهترین اطلاعات اموزشی بدنسازی و فیتنس از برترین اساتید www.fitnesspro.blog.ir

بهترین سایت اموزش بدنسازی ، فیتنس و تناسب اندام

کامل ترین و بهترین اطلاعات اموزشی بدنسازی و فیتنس از برترین اساتید www.fitnesspro.blog.ir

بهترین سایت اموزش بدنسازی ، فیتنس و تناسب اندام

هدف من و دوستانم در این وبلاگ بیان مطالب و اصول صحیح و پایه در زمینه اموزش و شیوه صحیح اجرای حرکات بدنسازی و اموزش فیتنس و فیزیک می باشد تا ورزشکاران عزیز بتوانند با به کارگیری از متد و روش درست این رشته دارای فیزیک بدنی زیبا و عظلانی و متناسب باشند .
با ارزوی موفقیت روز افزون شما عزیزان در تمامی مراحل زندگی..... یا علی

بایگانی
آخرین نظرات
  • ۲۴ شهریور ۹۶، ۱۰:۵۹ - دانلود آهنگ جدید
    عالی
  • ۱۱ شهریور ۹۶، ۲۱:۱۰ - N@f@s 2000
    ممنون
نویسندگان

سریعتر شدن چرخه تولید ATP مساوی است با جلسات تمرینی مداوم
دلیل سومی که برای استفاده از کراتین بیان می‌شود اینست که کراتین به شما اجازه می‌دهد که جلسات تمرین مداوم‌تر و منظم‌تری داشته باشید که این به معنی بدست آوردن مقدار بیشتری از عضله است. جلسات تمرینی مداوم به شما اجازه می‌دهد تا عظلات خود را بیشتر برانگیختن کنید و در نتیجه آن عضلات سریعتر رشد کرده و بزرگ‌تر می‌شوند البته این مهم مستلزم آن است که عضلات بعد از اولین جلسه تمرین که زیر بار فشار و استرس تمرین قرار گرفتند مجال ریکاوری و جذب مواد غذایی را به اندازه داشته باشند و از آنجایی که کراتین سرعت ریکاوری و نرخ آنرا افزایش می‌دهد بنابراین شما نیاز به وقت کمتری برای استراحت و ریکاوری بین جلسات تمرینی خود خواهید داشت اگر شما از افرادی هستید که باید چند روز بین جلسات تمرینی خود فاصله قرار دهید تا به ریکاوری کامل برسید مطمئناً کراتین می‌تواند به شما کمک کند تا این چندروز به یک روز در بین جلسات تمرینی کاهش یابد. مصرف کراتین باعث بهتر شدن کیفیت و تداوم تمرین خواهد شد و شما درهر ماه شاهد نتیجه بهتری خواهد بود.

۴- بیشتر شدن سطح کیلگوژن باعث بیشتر شدن پمپ عضلانی می‌شود.
دلیل چهارمی که در لیست دلایل استفاده از کراتین قرار گرفته است رسیدن به پمپ عضلانی بسیار مطلوبی است که بعد از استفاده از کراتین شاهد آن خواهید بود گرچه که پمپ عضلانی تأثیر زیادی در ساخت توده عضلانی ندارد اما در شرایط تمرین پمپ مناسب عضلانی به شدت روی انگیزه فرد تأثیرگذار است و هیچ انگیزه‌ای برای ادامه تمرین در روزهای بعد بهتر از دیدن عضلات دم کرده و بزرگ شده نیست و از آنجایی که کراتین باعث نگهداری آب بیشتری در بدن می‌شود شما در آخر هر جلسه تمرین شاهد پمپ و دم عضلانی فوق‌العاده‌ای خواهید بود.
معمولاً وقتی که شما کراتین استفاده می‌کنید و در روزهای ابتدایی یک فاز بارگیری دارید شاهد پمپ عضلانی بسیار خوبی هستید (استفاده مقدار بیشتری از کراتین در روزهای اول باعث ایجاد این اتفاق دوست‌داشتنی می‌شود) و در فاز مصرف تدریجی نیز این پمپ عضلانی حفظ خواهد شد.

۵- شدت تمرین بیشتر باعث افزایش متابولیسم و در نتیجه باعث افزایش سرعت چربی‌سوزی می‌شود.
و اما دلیل آخر و دلیلی که بیان می‌کند کراتین فقط یک مکمل سازنده عضلات نیست طبق این دلیل کراتین باعث افزایش متابولیسم شما شده و این یعنی کمک به چربی‌سوزی بیشتر. اگر خواهان چربی‌سوزی هستید مقدار کالری که در روز و بعنوان متابولیسم پایه می‌سوزانید تأثیر مهم و قابل توجهی در روند چرخه و پیشرفت چربی‌سوزی شما دارد از آنجایی که تمرینات هوازی یکی از بهترین راه‌ها برای چربی‌سوزی است و باعث افزایش متابولیسم می‌شود و این تمرینات در ابتدا از سیستم انرژی‌زایی ATP استفاده می‌کنند بنابراین کراتین باعث می‌شود تا بتوانید در تمرینات هوازی نیز شروع و سرعت بهتری داشته باشید. بعلاوه اینکه تمرینات با وزنه نیز در بالا بردن متابولیسم نقش بسیار مهمی دارند و کراتین می‌تواند به بالا بردن شدت این تمرینات هم کمک شایانی بکند. همچنین در فازهای چربی‌سوزی که شما مقدار مصرف کربوهیدرات را پایین می‌آورید و از کاهش سطح انرژی بدن ناراحت هستید کراتین می‌تواند باعث افزایش سطح انرژی و دنبال کردن تمرینات با شدت مناسب باشد. پس با استفاده از کراتین خستگی خود را در کمترین حد ممکن نگهدارید و در فاز رژیم هم مثل شرایط عادی باانرژی تمرین کنید. در پایان باید یادآوری کنم که هرچند مصرف کراتین هنوز هم با حدس و گمانهای زیادی همراه است اما کراتین یکی از ارزانترین مکمل‌های سازنده عضله و افزایش دهنده کارایی ورزشکاران است بنابراین می‌توانید با یک هزینه معمول آنرا استفاده کنید و از اکثر نگرانی‌های مصرف مکمل‌ها نیز در امان باشید. خاطرنشان می‌کنم که اگر تصمیم به استفاده از کراتین دارید برای نتیجه‌گیری حداکثر بهتر است در ابتدای مصرف و چند روز اول از فاز بارگیری استفاده کنید با اشباه شدن سلول‌های عضله از کراتین شما شاهد فواید فوق‌العاده خوب کراتین در دوره مصرف آن خواهید بود.