بهترین سایت اموزش بدنسازی ، فیتنس و تناسب اندام

کامل ترین و بهترین اطلاعات اموزشی بدنسازی و فیتنس از برترین اساتید www.fitnesspro.blog.ir

بهترین سایت اموزش بدنسازی ، فیتنس و تناسب اندام

کامل ترین و بهترین اطلاعات اموزشی بدنسازی و فیتنس از برترین اساتید www.fitnesspro.blog.ir

بهترین سایت اموزش بدنسازی ، فیتنس و تناسب اندام

هدف من و دوستانم در این وبلاگ بیان مطالب و اصول صحیح و پایه در زمینه اموزش و شیوه صحیح اجرای حرکات بدنسازی و اموزش فیتنس و فیزیک می باشد تا ورزشکاران عزیز بتوانند با به کارگیری از متد و روش درست این رشته دارای فیزیک بدنی زیبا و عظلانی و متناسب باشند .
با ارزوی موفقیت روز افزون شما عزیزان در تمامی مراحل زندگی..... یا علی

بایگانی
آخرین نظرات
  • ۲۴ شهریور ۹۶، ۱۰:۵۹ - دانلود آهنگ جدید
    عالی
  • ۱۱ شهریور ۹۶، ۲۱:۱۰ - N@f@s 2000
    ممنون
نویسندگان

اهداف اصلی تمرینات سنگین ورزش میان بدنسازان ( ۲) !

چهارشنبه, ۲۹ شهریور ۱۳۹۶، ۱۰:۴۹ ب.ظ

۸. افزایش میزان تعادل

تعادل، چیزی بیشتر از توانایی راه رفتن روی میله‌ی تعادل بدون افتادن است. نیل پیر می‌گوید: تعادل ترکیبی از قدرت، تحرک، انعطاف پذیری پویا و استحکام مرکز بدن است. بنابراین افزایش تعادل شما در حالیکه روی پاهایتان ایستاده‌اید، شامل تقویت عضلات ساق پا و پا، با تمریناتی مانند «ساق ایستاده» به وقوع می‌پیوندد.

سعی کنید که تعادلتان را با یک پا حفظ کنید و به تدریج روی ایستادن با یک پا در یک سطح ناپایدار (حصیرهای لوله ای یوگا یا پشتی تعادل) تمرین کنید و سپس همین کار را با چشمان بسته انجام دهید.

۹. افزایش قدرت عضلات مرکزی بدن

قدرت مرکز بدن در هر ورزش و فعالیتی نقش دارد، از آسیب دیدگی جلوگیری می‌کند، و ناحیه‌ی میانی بدن شما را خوش فرم نگه می‌دارد.

با یک تمرین ایزومتریک ساده، مانند پلانک شروع کنید. پیر می‌گوید: در مورد مبتدی‌ها من با حرکت روتیسری شروع می‌کنم که شامل پلانک در حالت درازکش است، و با پلانک جانبی به هر طرف، حرکت پل (دراز کشیدن به پشت با زانوهای خم و بالا آوردن باسن به شکل پل) ادامه می‌یابد.

هر وضعیت را بمدت ۳۰ تا ۶۰ ثانیه حفظ کنید. اگر پلانک استاندارد بیش از حد برایتان دشوار است، بجای اینکه روی انگشتان پا تکیه کنید، از زانوهایتان استفاده کنید. سپس با بلند کردن یکی از پاها خودتان را به چالش بکشید.

۱۰. ریکاوری سریع‌تر

هر چه سریعتر ریکاوری شوید، زودتر می‌توانید به تمرینات برگردید. اسکات وایس می‌گوید: ریکاوری برای داشتن احساس سرزندگی در تمرین روز بعد، ضروری است. روش‌های متعددی می‌توانند به این امر کمک کنند، از جمله آب هندوانه که مشخص شده دردهای عضلانی بعد از ورزش را برطرف می‌کند، و آب آلبالو که به کاهش التهاب کمک می‌کند.

بعلاوه حمام یخ نیز ممکن است به رفع کشیدگی عضلات کمک کند. ممکن است ورزش‌های هوازی سبک به ریکاوری سریع‌تر شما کمک کنند. همچنین می‌توانید بعد از ورزش ۲۰ ثانیه پاهایتان را بالا بیاورید تا از نیروی گرانش برای پخش مجدد جریان خون استفاده کنید.