سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان و ورزشکاران عزیز در وبلاگ پرورش اندام fitnesspro

دوستان و پرورش اندام کاران عزیز میتوانید تمامی کلیپ های انگیزشی و ویدیو های خاص ، همچنین تمامی کلیپ های بدنسازی و اهنگ های بیس دار را در کانال تلگرامی ما دنبال کنید،، ادرس ما با عنوان خاص ترین شبکه نمایشی دنیا به این ایدی ... videonamayesh@ 

پارچه‌ی مناسب

اولین چیزی که باید به آن توجه داشته باشید، انتخاب پارچه‌ی مناسب استلباس‌های ورزشی، مخصوصاً شلوارها در انواع پارچه‌ها عرضه می‌شوند.

پارچه‌های مصنوعی

آخرین مدل‌های پارچه‌های مصنوعی می‌توانند عرق را از بدن شما دور کرده و به سطح پارچه بیاورند، بنابراین سریعاً عرق شما تبخیر خواهد شداما اگر شما کم توجهی کنید و انواع پارچه‌های مصنوعی نامناسب را خریداری کنید، دقیقاً می‌تواند تأثیری خلاف آنچه گفته شد داشته باشد، یعنی عرق را درون خودش محبوس کنداین پیشامد می‌تواند به خارش پوست یا ناراحتی‌های بدتری منجر شود، که نتیجتاً باعث خواهد شد تلاش کنید زودتر سر و ته ورزشتان را هم بیاورید!

پارچه‌های نخی

بنظر می‌رسد که شلوارهای نخی خیلی با پوست ملایم‌تر رفتار می‌کنند، همچنین افراد بیشتری با پارچه‌های نخی سازگاری دارند و آنرا تحمل می‌کنندمتأسفانه شلوارهای نخی عادی، در دفع تعریق آنچنان خوب نیستنددر حقیقت، شلوارهای نخی عرق را جذب کرده و در خود نگاه می‌دارند!

پس اگر حس کردید که شلوارتان بیش از اندازه سنگین شده است، غافلگیر نشویدحالا اگر برای یوگا شلوار پارچه‌ای استرچی انتخاب کردید، یکی از بهترین انتخاب‌ها را داشته‌ایداما اگر معمولاً زیاد عرق می‌کنید، یا اینکه برنامه دارید سنگین ورزش کنید، بهتر است به سراغ پارچه‌های مصنوعی بروید که انتخاب اکثر ورزشکاران است.

شرایط آب و هوایی

برای انتخاب بهترین شلوار ورزشی، شرایط آب و هوایی هم نقش مهمی ایفا می‌کنداگر می‌خواهید زیر سقف ورزش کنید، نیاز نیست لباس گرمی به تن کنیدفقط باید حواستان باشد هنگامی که می‌خواهید باشگاه را ترک کنید، لباس‌هایتان خشک باشد.

اما اگر تصمیم دارید که در فضای باز ورزش کنید، مخصوصاً در طول فصل‌های سرد سال، باید لباس‌هایی بپوشید که بدنتان را گرم نگاه دارداز این موضوع هم غافل نباشید که به محض شروع ورزش، ضربان قلبتان بالا رفته و دمای بدنتان نیز افزایش پیدا می‌کندمتخصصین پیشنهاد می‌کنند که بهترین کار پوشیدن چند لایه لباس است، بنابراین هنگامی که احساس کردید بیش از اندازه بدنتان گرم شده است، یک لایه از لباس‌هایتان را در می‌آورید.

طول شلوار

چیز دیگری که مهم است،‌ طول یا قد شلوار استدر اکثر موارد، این موضوع به شرایط آب و هوایی و ترجیح شخص شما بر می‌گرددمثلاً اگر می‌خواهید دوچرخه سواری کنید، شلوارهای استایل بگی و قد بلند را انتخاب نکنید، چرا که ممکن است در بین رکاب‌ها گیر کرده و وضعیت خطرناکی را برایتان بوجود بیاورد.

نوع بدن شما

هنگامی که می‌خواهید بهترین شلوار را برای ورزش انتخاب کنید، یکی دیگر از موارد مؤثر، نوع بدن شماست.مثلاً اگر شما شکم دارید، شلوارهای استرچ یا خیلی تنگ را انتخاب نکند که نفس کشیدن را برایتان سخت کندو اگر دوست ندارید با پوشیدن شلوارک پاهایتان بنمایش در بیاید، انواع شلوارهای قد کوتاه، کاپری یا اصطلاحاً برمودا را تست کنیدبهرحال بخاطر بسپارید که شلوار شما هم باید راحت باشد و هم برازنده‌ی شماموفق باشید.