رونی کلمن که نام کامل این قهرمان رونی دین کلمن می باشد،رونی در ۱۳ دسامر سال ۱۹۶۴ در مونرو لوییزیانا بدنیا آمد. او کودکی خود را سخت ترین دوران زندگی خود تلقی می کند. محل اقامت فعلی رونی کلمن در آرلینگون تگزاس می باشد. رونی هنوز ازدواج نکرده است و ایشان یکی از عوامل موفقیت در ورزش خود را همین ازدواج نکردن خود می داند. این قهرمان از قد مناسبی برخورد دار است (۱۸۰ سانتی متر). در هنگام مسابقات وزن رونی به ۱۲۰ کیلوگرم بدن خشک می رسید که این وزن او را یک بدنساز حرفه ای تبدیل می کرد.اما در دوره های حجم خود ۱۴۵ کیلوگرم وزن داشت و از حجم بسیار بالایی برخوردار بود. رونی کلمن از هشت سالگی به پرورش اندام علاقه مند شد و ورزش خود را در چنین سن پایینی شروه کرد. در کودکی این قهرمان بخاطر برقی که در چشمان خود داشت به ببر معروف شده بود. رونی دین کلمن در ماه مه ۱۹۸۲ از دبیرستان سیرکا فارغ التحصیل شد و در دانشگاه گرامبلینک استیت به ادامه تحصیل پرداخت. استعداد رونی در بازوهای بلند و پر حجمش بود ، که این استعداد ژنتیکی او را به بسیاری از بدنسازان برتر می ساخت. در سال ۱۹۹۳ سه ورزشکار نام آور بنام رونی کلمن ، ناصر الصو نباطی و ران لاو از سوپر بازو های جهان بودند . کلمن در سال ۱۹۹۰ به آقای تگزاش معروف شد. اوج درخشش این قهرمان بزرگ در سال ۱۹۹۵ بود که از شرایط بدنی فوق العاده ای برخوردار بود که در همین سال در شب قهرمانان به پیروزی رسید. او توانست در سال ۱۹۹۸ با نمایش فوق العاده از عضلات خود به اولین مقام قهرمانی خود در شب قهرمانان که همان مستر المپیا یم باشد دست پیدا کرد.

خلاصه ای از زندگی خصوصی رونی دین کلمن :
او معتقد سرسختی بود که می گفت از آنجا که به خدا ایمان دارم از هیچ چیز دیگر جز خدا ترسی ندارم. عزیز ترین شخص تو زندگی رونی کلمن مادرش بود. بزرگترین موفقیت زندگیش را فارغ التحصیل در رشته حسابداری از دانشگاه گرامبلینگ استیلت می داند. رونی می گوید در زندگی خود تا بحال اشتباهی نکرده ام از انجام دادنش پشیمان باشم. انگیزه کلمن برای ادامه ورزش خود در پرورش اندام را ایمان به خدا می داند و در این مورد می گوید : زمانی‌ که‌ کودکی‌ بیش‌ نبودم‌ مادرم‌ هر روز یکشنبه مرا با خود به‌ کلیسا می‌برد و همین‌ مسئله‌ به‌ صورت‌ بخش‌ بزرگی‌ از زندگی‌ هفتگی‌ام‌ درآمده‌ است‌. از جمله خصوصیت های که رونی در بین مردم محبوب می کرد صداقت و درستکاری این مرد بزرگ بود.

صحبتی با رونی راجع به رقیبانش :
جی کاتلر : او انسان خوبی است و ورزشکار قدرتمندی تلقی می شود. تنها ضعفی که در بدن او می باشد کمر پهنش می باشد که به ظاهرش لطمه می زند.
کریس‌ کورمیر : کریس‌ مشکلات‌ کمی‌ دارد. تنها انتقادی‌ که‌ به‌ او وارد است‌ این‌ است‌ که‌ به‌ کمرش‌ زیاد پرداخته و تمرینات‌ تقویتی‌ کمر را زیادتر از حد لازم‌ اجرا می‌کند. عضلات‌ کمرش‌ هم‌ بسیار حجیم‌ شده‌ است‌. او بهترین‌ دوستم در این‌ رشته‌ می‌باشد. ما خیلی‌ صمیمی‌ هستیم‌ و اغلب‌ با هم‌ به‌ مهمانی‌ می‌رویم‌.
گانتر شلیرکمپ‌ : در مورد گانتر‚ نکته‌ منفی‌ کمتری‌ وجود دارد. تنها نکته‌ای‌ که‌ می‌توانم‌ به‌ آن‌ اشاره‌ کنم‌ ایناست‌ که‌ از فیزیک‌ خوب‌ و تقارن‌ بد عضلات‌ برخوردار است‌. برای‌ اینکه‌ شکل‌ V را در بالا تنه‌اش‌ ایجاد کند حتماً باید ۱۳ کیلوگرم‌ بر وزنش‌ بیفزاید . زیرا کمر و عضله‌ پهن‌ پشتی‌ او تقریباً اندازه‌ هستند. در ضمن‌ بازوهایش‌ خیلی‌ کوچک هستند. قدرت‌ اولیه‌اش‌ به‌ تفکیک‌ عضله‌ چهار سر رانش‌ مربوط‌ می‌شود.
دوریان‌ یتس : دوست‌ صمیمی‌ من‌ است‌. بسیار با هوش‌ بوده‌ و از جمله‌ نام‌ آوران‌ پرورش‌ اندام‌ است‌ که‌ تاکنونچند مرتبه‌ موفق‌ به‌ کسب‌ عنوان‌ مستر المپیا شده‌ است‌. از جمله‌ بهترین‌ کسانی‌ است‌ که‌ در فیگور سینه‌ از پهلو‚ سرآمدسایرین‌ است‌. ضخامت‌ عضلات‌ کمرش‌ هم‌ بیش‌ از سایر ورزشکاران‌ است‌.