سلام و درود فراوان خدمت همه دوستان و همراهان ثابت در وبلاگ پرورش اندام fitnesspro

در طب سنتی هند، آیورودا، تاکید بسیار زیادی به مصرف موادغذایی طبیعی، داروهای گیاهی و اونواع و اقسام چاشنی‌ها و ادویه‌های گیاهی شدهه به همین دلیله که وقتی به سبدغذایی و رژیم غذایی هندی‌ها توجه میکنین، میبینین که در تمامی وعده‌های غذایی اونها، حتی در میان وعده‌هایشون به وفور خوراکی‌های چاشنی‌دار و پرادویه دیده میشه. درمانگران این مکتب مصرف هر ادویه رو برای درمان یک بیماری مفید میدونن. اونها دارچین رو بهترین ادویه برای بهبود روند درمان و کنترل دیابت معرفی میکنن. در تحقیقات جدیدی که روی این ادویه اونجام شده، دیدگاه‌های درمانگران آیورودا درباره اثربخشی این ادویه در درمان و کنترل دیابت، به ثبت رسیده.

نسخه اول: مصرف روزانه ۲ تا ۳گرم  دارچین به همراه وعده‌های غذایی یا به همراه دمنوش‌ها و چای گیاهی که فرد به‌صورت روزانه مصرف میکنه، میتونه تاثیر زیادی در بهبود و روند درمان بیماران مبتلا به دیابت داشته باشه. برای تهیه این دمنوش دارچین کافیه یک قطعه چوب دارچین کوچک رو به قوری چای اضافه کنین و اجازه دهید در مدت ۵دقیقه دم بیاید یا دارچین رو به عنوان ادویه در یک یا ۲وعده یا نیم وعده غذایی به سبد غذایی‌خود اضافه کنین.

هشدار: درمانگران طب سنتی هند توصیه میکنن که هرگز مصرف دارچین رو جایگزین داروهایی که پزشک برای شما تجویز کرده، نکنین و اون رو به عنوان یک داروی طبیعی کمکی برای درمان تجویز کنین. البته این درمانگران به بیماران مبتلا به دیابت توصیه میکنن پیش از مصرف این ادویه با پزشک معالج خود در میان بذارن و نوع طبع خود رو با مشاوره با یک متخصص طب سنتی بررسی کنن، چرا که مصرف زیاد دارچین که در گروه ادویه‌های گرمه به افراد گرم مزاج توصیه نمیشه.